Historie

Skautský oddíl v Lukově vznikl 7. 2. 1999 jako 2. oddíl střediska Fryšták. Patřil pod skautskou organizaci Junák, svaz skautů a skautek ČR. Oddílovou vedoucí se stala sestra Flik, která ho vede doposud. Za dobu své existence oddílem prošlo mnoho kluků a holek různého věku, kteří se pravidelně účastnili schůzek, výprav, táborů a mnoha dalších akcí.

V roce 2005 přešel oddíl z organizace Junák-svaz skautů a skautek ČR pod organizaci Svaz skautů a skautek ČR společně s fryštackými skauty. V souvislosti s tímto přechodem vznikly v Lukově oddíly dva – 8. dívčí a 9. chlapecký.

Za dobu činnosti skautingu v Lukově se v jeho řadách vystřídalo množství členů. V současné době máme přibližně 30 členů, kteří jsou rozděleni do tří družin.