Naše aktivity

V průběhu roku se jednou týdně scházíme na schůzkách, kde pomocí různých her procvičujeme svou paměť, zrak, sluch, hmat, rychlost a tělesnou obratnost a učíme se základním skautským dovednostem (uzlování, stavba stanu, zdravověda, signalizace - morseovka a šifry, poznávání přírody, práce s mapou, zálesácké vaření apod.).

Tyto nabyté vědomosti aplikujeme v praxi na výpravách, minitáborech a především na táboře. Na těchto akcích se dále učíme, jak rozdělat oheň, systém pochodových a turistických značek, trénujeme orientaci v terénu a na mapách a další užitečné věci, které je dobré při pobytu v přírodě znát. Kromě toho prožíváme dobrodružství v dalekých či dávných  zemích (u pyramid v Egyptě, v pralese v Brazílii, mezi středověkými rytíři, s hobity a elfy, jako detektivové luštíme záhady, jako zlatokopové se vydáváme do Nového světa...)