Letní tábory

Každoročně strávíme týden na letním táboře: Pržno (1999), Držková 2000-2001, 2003-2009), Eliška Fryšták (2002). Náplní tábora je celotáborová hra na určité téma. Jsou vytvořeny skupinky, které mezi sebou soutěží při plnění různých úkolů. Za jejich splnění dostávají indicie a ty je nakonec dovedou k pokladu. Proto, aby skupinka celotáborovou hru vyhrála, není potřeba jen rychlost, síla a hbitost, ale i postřeh, rychlé a bystré uvažování a dobrá orientace v terénu. Nejlepší vyhrává. Ale poklad najde každý.

Témata celotáborových her v minulých letech:

• Zlatokopové
  • Alvarez
  • Hobit
  • Budování železnice Jižní Expres
  • Průzkum Lauthanacie, země lesů a hor
  • Detektivové

a další.

V minulých letech jsme se vydali také na putovní tábor – prozkoumali jsme Chřiby (2003), Žďárské vrchy (2004) a Moravský kras (2005). S navázáním na tradici našich putovních táborů do budoucna počítáme.