Schůzky a výpravy

Pravidelné schůzky probíhají v klubovně na hasičské zbrojnici. Na nich si hrajeme, učíme se nové dovednosti, vymýšlíme další aktivity, trénujeme postřeh, paměť, hmat, chuť, smějeme se… Nenudíme se.

Kromě schůzek vyrážíme také do lesa či jinam (např. ZOO Lešná, Vizovice, Luhačovice) na výpravy, poznáváme život v lese a máme zde možnost v rámci bojových nebo stopovacích her procvičit si vše, co jsme teoreticky zvládli na schůzkách. Učíme se žít v přírodě a s přírodou. Už víme, že nemá cenu si za tmy neustále svítit, že zvířátka nekoušou, ale před námi utíkají, poznáváme stromy, květiny i některá noční souhvězdí. Umíme ovázat zraněnou ruku, odsignalizovat zprávu, rozdělat oheň i za mokra, uvařit si něco dobrého, uvázat pořádný uzel, zpívat u ohně, zorientujeme se v mapě, poznáváme stopy zvířat… A mnoho dalšího.